Login - Registrace - Poslat heslo
TM2 Dirt Lan Cup
Autor ameliesachs : 25-01-2014 - 3:41 PM 1O víkendu 21.-23. června 2013 se uskutečnil SRAZ DIRT 2013.
Součástí tohoto srazu byl i historicky první TM2 DIRT LAN CUP. Registrovalo se do něj sice pouze 12 hráčů, včetně dvou zahraničních, ale cup se vyvedl výtečně a nad očekávání. Pokud chcete vědět, kdo soutěžil, jak to celé probíhalo a dopadlo...čtěte dále.


Do cupu se přihlásilo těchto 10 českých a 2 němečtí hráči:
ADA* Casper
ADA* Haba
BS* Black Dog ( před cupem nahrazen hráčem BS* Burák)
OM Ever
ADA* Radek.sp
ADA* Amélie
ADA* Joy
dore2cuo matze
dore2cuo nils
ADA* Džegr
ADA* Jeník Pluto
ADA* MAT612

Samotné LAN části cupu předcházela cca měsíc předem on-line kvalifikační část. Systém rozdělení do skupin hráči předem neznali a na serveru se poprali na 8 mapách o serverranky. Každý hráč také zaplatil symbolické startovné 100,- kč. Veškeré vybrané startovné + sponzorské dary (celkem 1500,- kč ) bylo rozděleno pro TOP 3 hráče v poměru 50%, 30% a 20 % podle umístění.

Po kvalifikaci byli hráči z TOP 4 serverranků rozděleni po jednom do každé skupiny. Každý z nich také na foru vybral jednu z 8 map z kvalifikačního serveru. Tyto 4 mapy pak byly použity pro samotný závod.
Na místě si potom každý z TOP 4 dolosoval z "klobouku" svého dalšího soupeře ve skupině a tito vylosovaní pak dolosovali posledního účastníka.
Skupiny se jely tedy ve třech hráčích, v modu cup do 80 bodů, 4 mapy. Dva hráči postoupili do semifinále, třetí spadl do loser bracket skupiny a s ostatními se ještě dodatečně utkali o "druhou šanci" a postup do semifinále.
Více asi napoví systémová tabulka z googlu : -ZDE-

Zde dvě fotografie:
těsně před startem skupinové fáze

pohled na admin sekci


Skupiny nepřinesly žádné velké překvapení. Za zmínku snad jen stojí skupina B. V ní jeli dva hráči týmu ADA*, Džegr a Radek.sp, s německým hráčem dore2cuo nils. Nils vyfasoval do skupiny především Džegra, s nímž na train serveru často bojoval a z legrace mu říkal, že pokud Džegr vše vyhraje, Nils přepíná z Tm na shootmanii.
Nils bojoval, ale moc se mu nedařilo ( možná to bylo spoustou piv a whisky, které večer předtím vypil) a nedokázal naše hráče zdolat a spadl nečekaně do loser bracket a musel bojovat o záchranu.

ADA*Džegr po zápase ve skupině podává ruku německému hráči dore2cuo nils:

a stejně i ADA*Radek :


Loser bracket E měla také očekávaný průběh. Nils si druhou šanci nenechal ujít a jako favorit si zaslouženě vybojoval místo v semifinále. Druhým, kdo se zachránil, byl ADA* Joy. Já a MAT612 jsme podle očekávání v turnaji skončili.

Semifinále F:
Zde měl opět trochu smůly německý hráč Nils. Jako vítěz loser bracket se dostal do semifinále F, ostatními hráči nazvaném "semifinále smrti", kde se utkal se čtyřmi nejlepšími hráči týmu ADA*.
Překvapením bylo zaváhání hráče Casper, který byl od začátku velkým favoritem turnaje a kterému se nečekaně semifinále nepovedlo a spolu s Nilsem a Jeníkem Plutem spadli do další loser bracket.
V tomto semifinále jednoznačně dominovali hráči Džegr a Radek a s přehledem si dojeli pro přímý postup do finále.

Soustředění německého hráče dore2cuo nils na hru:


Semifinále G:
To mělo celkem hladký průběh. Německý hráč dore2cuo matze nedal nikomu šanci a s velkým náskokem si dojel na prvním místě pro přímý postup do finále. Jako druhý postoupil do finále ADA* Haba.
Hráči OM Ever, ADA* Joy a BS* Burák spadli do loser bracket a spolu s třemi hráči ze semifinále F odehráli další záchranný boj o dvě místa ve finále.
Soustředěnost německého hráče dore2cuo matze byla chvílemi až neuvěřitelná:


Loser bracket H:
Pokud chtěl Casper promluvit do finálového boje, musel pořádně zabrat. Nakonec se mu podařilo vybojovat postup do finále z prvního místa loser skupiny, ale značně mu na paty šlapal Jeník Pluto. ten si pak dojel pro druhé postupové místo. Hráči Ever, Joy, Burák a Nils v turnaji skončili. A především na německém hráči bylo znát, jak je nespokojen a zklamán ze svého výkonu v turnaji.

Finále:
Do finále nastoupilo 5 hráčů týmu ADA*: Džegr, Radek.sp, Jeník Pluto,Casper, Haba a do té doby skoro bezchybný německý hráč dore2cuo matze. Hrálo se opět v cup modu, ale tentokráte do 120 bodů.
Finále bylo opravdu velmi napínavé. V jednu chvíli Casper všem ostatním uskočil až o 30 bodů. Na následující mapě ale svůj náskok ztratil a další dva hráči ho bodově dohnali a za stavu 98,97 a 96 bodů pro první tři se finále začalo stávat hodně napínavým. Matze zpočátku velmi zaostával za ostatními, jak později říkal, byl velice nervozní a jedna mapa mu vůbec nešla. Ale pak se vzmátořil a celkem rychle všechny bodově dohnal. Poté se hodně soupeřilo mezi Džegrem, Matzem a Casperem.
Casper se stal prvním finalistou, ale potvrzující jízdu zkazil a matze a Džegr se také stali dalšími finalisty. A jel se round , který měl rozhodnout o vítězi.
V následném videu doporučuji podívat se cca od 35-36 minuty až do konce, kde začíná to nejdůležitější. Ale kdo si najde čas to shlédnout celé, určitě neprohloupí a uslyší tu skvělou atmosféru při cupu, komentáře diváků a i přímo jezdců.
Casper nakonec svedl boj s matzem, ale nedal mu šanci a vyhrál. Matze si posléze hned v dalším roundu dojel pro 2. místo, kdy zachyboval hráč Haba.
Zůstali dva finalisté Džegr a Radek. Třetí místo nakonec uzmul Radek. Dojíždělo se i o čtvrté místo, které připadlo Džegrovi.

Jedno foto z finále od diváka:


Výsledky: zleva 2. místo dore2cuo matze (450 kč), vítěz ADA* Casper (750 kč), 3. místo ADA* Radek.sp (300 kč)


A nakonec i video z projekce finále :


Ikdyž to byl úplně první LAN turnaj, který jsem pořádala, musím říct, že vše dopadlo skvěle. Měla jsem trochu strach, jak to vše klapne časově a organizačně. A ukázalo se, že několik týdnů, které jsem přípravě věnovala, nebyla marná práce.
Hráči byli ukáznění, dostavovali se včas na své zápasy, atmosféra byla skvělá, jak je slyšet i na videu.
S výsledky a celým průběhem turnaje jsem hodně spokojená i reakce od všech hráčů a fanoušků z řad účastníků srazu byly velmi pozitivní.
Prezentace fotek z turnaje spolu s komentáři od německých hostů na facebooku v naší mezinárodní skupině Trackmania Dirt community měla hodně slušný ohlas.
Začali se mi hlásit zájemci z jiných zemí, že by příští rok chtěli také přijet do České republiky na náš sraz a hrát lan turnaj. Zájem je od hráčů z Francie, Holandska a pár dalších německých hráčů z týmu dore2cuo.
Nils už se mnou hovořil i o možnosti uspořádat příští rok v České republice, na stejném místě, mezinárodní sraz dirťáků a mezinárodní turnaj.
Ale uvidíme, co bude příští rok. Maličko mi to připadá jako paradox, že z řad českých hráčů není zas až tak velký zájem o podobné akce, ale zahraniční jezdci zájem mají a klidně by i jeli takovou dálku až k nám.
Na konec bych chtěla poděkovat všem, kteří se turnaje zůčastnili a hlavně těm, kteří mi pomohli s jeho organizací a zajištěním technického zázemí (oni vědí, kdo to je )
Děkuji za opět krásný víkend, tentokráte oživený tímto malým turnajem.

Stran: -

Před napsáním komentáře se přihlas.