Login - Registrace - Poslat heslo
Rozhovor s redaktorkou
Autor ameliesachs : 01-03-2014 - 3:04 PM 1

Článek byl vydán 20.3. 2013 na TM2 portálu.
Rozhovor vedl redaktor a provozovatel TM2 Portálu CZM Omen s hráčkou ADA* Amélie.
Z důvodu zániku TM2 portálu byl článek převzat a uveden na našich stránkách.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak jsem slíbil v článku o příchodu Dirťáků na náš portál tak i činím a vy si můžete nyní vychutnat rozhovor s ADA* Amélií Sachs, která  jakožto nová redaktorka bude za svět Dirt válčit zde na TM2 Portálu.

1) Ahoj Amélie na úvod ti položím asi ohranou otázku, které se prostě vyhnout nemohu abych Tě představil i těm co tě neznají.Pověz nám tedy něco o sobě včetně toho jak a kdy jsi se vůbec k Trackmanii dostala

Ahoj, tak ve hře mě všichni znají jako Amélii, je mi něco přes 30 let a pocházím od Karlových Varů. Poslední 4 roky je mým největším koníčkem právě Trackmanie a vše ostatní jde většinou stranou. K Trackmanii jsem se dostala přes kamaráda, který mě pořád nutil hrát strategické hry, které mi ale vůbec nešly.Jednou přišel, že objevil super hru a že je u ní legrace. Tehdy, někdy v listopadu 2008, jsem si stáhla TMNF.
Omen: A já tě měl do dnes za dvacítku

2) Říkám si, že Trackmania není přece jen Dirt, ale Tebe jednoznačně uhranul na první pohled a já si tak říkám, jestli zatím není i ono hráčské složení  Dirt komunity

Tak na první pohled to zas až tak nebylo. Asi první 2-3 měsíce jsem jezdila tech, ale popravdě, moc mne to nebavilo a ani mi to nešlo. Někdy v únoru 2009 jsem objevila jeden dirt server a už jsem byla lapena navždy. A velký podíl na tom měli právě i lidé, se kterými jsem se tam setkávala. Tou narážkou na složení hráčské dirt komunity máš asi na mysli věkový průměr hráčů. Ano, dirtu se převážně věnují starší ročníky a možná i proto mi tato komunita maximálně vyhovuje. Jsou blízko mé věkové hranici, jsou to povětšinou rozumní, spolehliví lidé.
Omen:Tak zas úplně jsem na věk nenarážel, ale je vidět, že výhody zralých borců chápeš :-D


3) Věděl jsem, že jsi velmi aktivní, ale abych pravdu řekl, tak když jsem zjistil minulý týden o co všechno se staráš a jak jsi vytížená především na zahraničním poli, tak mne braly mrákoty. Můžeš prosím čtenářům přiblížit s čím vším jsi vlastně spojená co se hry týče, nebo-li o co všechno se staráš ?

No je toho opravdu hodně. V první řadě jsem leader a zakladatelka soutěžního dirt týmu ADA*, který jsem založila 5. ledna 2010.

Od roku 2011 jsem také leaderem a kapitánem Českého národního dirt týmu a 2x jsem vedla reprezentační tým na Mistrovství světa NDC 2011, 2012 (Nations Dirt Cup). Bohužel pro rok 2013 se tohoto místa již musím vzdát.

Vloni (2012) jsem se stala rozhodčím pro zápasy na NDC 2012 a posléze, ještě v průběhu šampionátu, i jedním ze dvou hlavních adminů NDC a jako hlavní admin NDC budu působit i v ročníku NDC 2013.

Automaticky mi tak připadlo i členství v "Competition Admins Group" což je skupina cca 30 soutěžních adminů z celého světa. Zde se staráme o plánování soutěží na celý rok, termínů a řešíme veškeré  problémy kolem soutěží.

Dále také, neoficiálně, vypomáhám v ESL v pořádání Dirty Night cupů, především jako admin a rozhodčí u zápasů, pokud nejsou k dispozici ESL admini.Tato spolupráce vyplynula proto, že pořadatel těchto ESL cupů je hlavní admin NDC, takže kdykoliv potřebuje, jsem mu k ruce i na ESL.
Pak jsou to čestná členství v různých mezinárodních skupinách, např. SkinmaniacS. Sice jsem nikdy nevytvořila žádný skin, ale v této skupině jsem spíše jako informátor o soutěžích, ke kterým mám přístup a pomáhám jim  s organizací a řešením různých problémů.

No a také každoročně pořádám pro české dirťáky třídenní sraz. Pravidelně se setkáváme již od roku 2009, kdy jsem byla jednou z hlavních iniciátorů nápadu na 1. sraz našeho fan klubu Rcc. A postupem času jsem pořádání převzala do svých rukou. V tuto chvíli jsou přípravy na letošní sraz již v plném proudu. V nejbližších dnech plánuji zveřejní informací o srazu.

To jsou asi mé nejdůležitější aktivity v dirt komunitě. Je ještě mnoho menších, které ale nejsou nijak zajímavé.
Omen: Abych pravdu řekl, tak smekám před tím výčtem tvých aktivit co vykonáváš pro komunitu a jen doufám, že tvůj post redaktorky na tomhle portálu nebudeš také považovat za "nijak zajímavý"

4) No a nyní ošemetná otázka, ale určitě to čtenáře zajímá. Co tě vůbec vedlo k tomu, že jsi se jako v podstatě největší osobnost domácí Dirt komunity rozhodla kývnout na mou nabídku přechodu k nám a tím přesměrovat i Dirt komunitu na TM2 Portál ?

No přiznám se, že je to opravdu ošemetná otázka. Už delší čas jsem přemýšlela o nějakém místě, kde bych mohla informovat dirt komunitu o soutěžích a dění, jako jsem to kdysi dělala na TM portálu, kde to již jaksi tak nějak nelze.  Původně jsem chtěla něco spáchat sama, ale opravdu sem velice vytížená a nezbýval mi na to čas. I nad Tvou nabídkou jsem hodně váhala, to jsi si asi všiml. Ale nakonec jsem kývla, Tvé argumenty mne udolaly.
Omen: Abych pravdu řekl, tak jsem moc nedoufal, že to vyjde. Ovšem věkem se snad už blížím těm spolehlivým a rozumným lidem  jak píšeš výše a to tě snad zlomilo

5) Nyní odbočím od představování a rád bych se tě zeptal na to co říkáš na Betu Stadionu a jestli vůbec zaznamenáváš nějaký rozdíl, který by stál za to ?

Tak beta Stadionu je pro mne celkem pozitivní překvapení. Mě osobně vyhovují trochu odlišné jízdní vlastnosti, ovládání pro mne není tak "tvrdé" jako v TMUF a jezdí se mi mnohem lépe. To z pohledu hráče, z pohledu leadera a admina je před námi ještě velký kus práce a netrpělivě čekáme na vydání plné verze hry. Nedostatky, které nyní hra v beta verzi má, jsou ještě velké. Ale již nyní je jasné, že celá dirt komunita se přesune do TM2 Stadionu, až na malé vyjímky.

6) A neodpustím si ani vyždímat z tebe tvůj názor na Canyon

Ke Canyonu Ti toho asi moc neřeknu. Když jsem hru asi před rokem koupila, nijak mě to nezaujalo. Občas jsem šla zajezdit, spíš jen pro odreagování. Před půl rokem, po posledním formátu mého PC jsem dokonce ani Mania Planet znovu nenainstalovala. K opětovné instalaci mě donutilo až vydání beta Stadionu.
Omen: Horší než jsem čekal

7) Je jasné, že vše o dění okolo Dirtu  bude na portálu v tvé režii, ale stručně bys nám mohla přiblížit co významného se letos chystá, nebo již proběhlo, či právě probíhá.

O tom, co proběhlo, asi nemá smysl psát. Snad se jen zmíním o proběhlých Olympics games 2013. Zde jsem také byla přizvána ke spolupráci, ale spíše jen jako konzultant a především prostředník pro českou a slovenskou TM komunitu. Bohužel, ikdyž tato soutěž byla  koncipována napříč všem Tm stylům, v celé české & slovenské TM komunitě mnoho zájmu nevyvolala. Což byla veliká škoda.

Nyní probíhají dvě významné soutěže, UDT 2013 (Unlimited dirt tournament) a MAD GP 2013. A s největší pravděpodobností to jsou dvě poslední soutěže, které se vůbec odehrají na staré TM. V plánu jsou ESL DPS3, Slip V5 a NDC 2013 ale všechny již na TM2 Stadion.

8) Na závěr bych ti poděkoval za trpělivost a čas, který si rozhovoru obětovala. Chtěla bys něco dodat, nebo čtenářům vzkázat ?

Já Ti také děkuji, za Tvůj zájem vůbec takovýto rozhovor se mnou provést. Co bych vzkázala čtenářům? Tak hlavně ať hojně navštěvují tento web, přispívají komentáři  nebo i svými vlastními články a společně možná docílíme znovuvzkříšení české dirt komunity a třeba to přivede i nové hráče.


Sraz DIRT 2012

Stran: -

Před napsáním komentáře se přihlas.